Светлина - Видение - Просветление

До края на промоцията остава:
-20%
ТОП
  • Милена Братоева
  • Автор:  Милена Братоева
  • Година: 04-04-2022
  • Наличност:  В наличност
  • Код на продукта:  2972-01
  • SKU: 18.0319
  • ISBN: 978-619-01-0925-9
  • Виж откъс:

15.92 лв.  19.90 лв.
  • Без данък: 14.61 лв.
   


Доставка

До офис на куриер 4,00 лв.

До личен адрес 6,00 лв.

Провери своята поръчка

Обади ни се: 0888 465 635

Е-книги

За да изтеглите и четете е-книги от сайта на "Изток-Запад", се нуждаете от програмата Adobe Digital Editions, както и от регистрация в сайта на Adobe.

Електронните книги в нашия сайт не са съвместими с Kindle устройства и не подлежат на конвертиране.

Повече информация за е-книгите на „Изток-Запад“

Описание

Ведите са едни от най-древните текстове на човешката култура, съхранили в себе си митологичните представи, ритуалните практики, религиозните вярвания, духовните ценности и предфилософските размишления на древните индоарии. Ведите предопределят тенденциите в развитието на цялата индийска духовна култура за векове напред, те са критерият, с който се съизмерват възникналите по-късно религиозни и философски учения, дори когато отричат техния авторитет и сакралност. Ведите – както пише Паникар, един от най-проникновените им изследователи – са „като разбулване на дълбини, които все още отекват в сърцето на съвременния човек, така че той да може да осъзнае по-добре собственото си човешко наследство и по този начин – първоизточниците на собствените си съществувания“.

Монографията, чието второ издание става факт благодарение на издателство „Изток-Запад“, съчетава филологичния анализ на основния корпус от ведически текстове със задълбочена научна интерпретация на митологията, ритуалите и религиозно-философските идеи на ведическите арии, в които са артикулирани техните основополагащи религиозно-магически, онтологични и гносеологични концепции.

За автора

Милена Братоева

Милена Братоева

Проф. д-р Милена Братоева е преподавател по индийска литература и култура в СУ „Св. Климент Охридски“. Води лекционни курсове по Ведическа литература и култура, Древноиндийска епическа литература, Кл... Виж повече

Свързани книги

Светлина върху Йога
-20%
ТОП

Светлина върху Йога

31.20 лв. 39.00 лв. Без данък: 28.62 лв.

Упанишади
-20%
ТОП

Упанишади

15.20 лв. 19.00 лв. Без данък: 13.94 лв.

Лотос. Алманах за будизъм и източни култури. Брой 2/2020
-20%
ТОП

Лотос. Алманах за будизъм и източни култ...

15.20 лв. 19.00 лв. Без данък: 13.95 лв.

Ведическа Индия
-20%
ТОП

Ведическа Индия

19.20 лв. 24.00 лв. Без данък: 17.61 лв.

Светлина върху йога сутрите на Патанджали
-20%
ТОП

Светлина върху йога сутрите на Патанджал...

19.92 лв. 24.90 лв. Без данък: 18.28 лв.

Тагове: Индия, Източна мъдрост и философия, Източна философия, Културология

Спецификация
Година 04-04-2022
Страници 392
Размери 168/240 мм
Тегло 0.400 кг
Подвързия Мека корица
Жанр Индия, Източна мъдрост и философия, Източна философия, Културология

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив
Защитен код

Записване за бюлетин

При записване се съгласявате с обработката на личните ви данни единствено за маркетингови цели. Повече на Политика за защита на личните данни.

На фокус

Лесен начин за отказване от биберона

29/09/2023

Бебето ви е пристрастено към биберона, не може да заспива без него, а когато е будно, го търси за успокоение. Ако с..

Нашата хилядолетна битка за технологиите и просперитета

02/10/2023

Дарон Аджемоглу е най-цитираният сред съвременните икономисти – и най-новата му книга „Власт и прогрес“ е чудесна и..

Как да елиминираме риска от инфаркт?

29/09/2023

В Световния ден на сърцето цитираме д-р Колдуел Есълстин – хирург, изследовател, клиницист и автор на книгата „Да..

Напусна ни един от последните големи – проф. Петър-Емил Митев

12/09/2023

Проф. Петър-Емил Митев ни напусна: за всички нас ‒ макар и да беше над 85-годишен ‒ това бе неочаквано: неговия..