Кралят на света

До края на промоцията остава:
-20%
ТОП
  • Дейвид Ремник
  • Автор:  Дейвид Ремник
  • Година: 22-02-2008
  • Наличност:  Изчерпано
  • Код на продукта:  385-01
  • SKU: 11.0073
  • ISBN: 978-954-321-386-3

12.00 лв. (€6.13)  15.00 лв. (€7.67)
  • Без данък: 11.01 лв. (€5.63)
   


Доставка

До офис на ЕКОНТ - 4,00 лв. / 2,05€

До личен адрес с ЕКОНТ - 6,00 лв. / 3,07€

До BOX NOW автомат - безплатна до 30.11.2025 

Провери своята поръчка

Обади ни се: 0888 465 635

Описание

В онази нощ на 1964 г., когато нокаутира Сони Листън, Али (известен все още като Касиус Клей) се превръща от “нахакано негро”, танцуващо на ринга и обичащо да се хвали, в една от иконите на млада Америка - “черният от нов тип”, който за нула време разбива расовите предразсъдъци на своите съвременници и променя тогавашната популярна култура, както и представата за героизъм.

 

Авторът (носител на “Пулицър”) проследява пътя на младия Мохамед Али от спортните зали на Луисвил, Кентъки, до епичните му двубои със Сони Листън и Флойд Патърсън. Отдава дължимото на бързината и елегантността на ринга, но и на гражданската доблест и невероятното чувство за хумор на своя герой - един от най-великите атлети на своето време, но и динамично променяща се личност. Наред с това ни представя и някои от най-ярките фигури на епохата, играли важна роля и в живота на Али - Норман Мейлър, Малкълм Х и много други.

 

 “Най-добрата документална книга на годината!”
- Тайм

За автора

Дейвид Ремник

Дейвид Ремник

Дейвид Ремник (роден на 29 октомври 1958 г.) е американски журналист, писател и редактор. Той печели наградата "Пулицър" през 1994 г. за книгата си "Ленинската гробница: Последните дни на съветската и... Виж повече

Тагове: Биографии и автобиографии

Спецификация
Година 22-02-2008
Страници 352
Размери 140/215 мм
Тегло 0.45 кг
Подвързия Мека корица
Жанр Биографии и автобиографии

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив
Защитен код

Записване за бюлетин
При записване се съгласявате с обработката на личните ви данни единствено за маркетингови цели. Повече на Политика за защита на личните данни.

На фокус

„Победата в живота и в историята невинаги отива при най-смелите“. Интервю с Джак Уедърфорд

16/10/2025

1.    Какво предизвика интереса ви към историята на Монголската империя? Имаше ли някаква конкретна кни..

Дзен и изкуството да твориш, докато караш  мотоциклета си

03/10/2025

Интервю с автора на „Мотодзен. Рокерски истории“ – Красимир СимеоновКой е авторът на „Мотодзен“? Мотоциклетист? Рок..

Бащите на Независимостта

18/09/2025

Откъс от „България: кратки хроники. Книга II“ на проф. Пламен ПавловНа 22 септември 1908 г. в Търново, историческат..

Депресията е аларма, че си се отклонил от правия път

15/09/2025

Интервю с Борис Дренков, автор на „Депресията в мен“Борите се с депресията вече 15 години. Какво според Вас е тя?За..