Защо обичта е важна

До края на промоцията остава:
-20%
ТОП
  • Сю Герхард
  • Автор:  Сю Герхард
  • Година: 20-02-2014
  • Превод от английски език: Румяна Автанска
  • Наличност:  Изчерпано
  • Код на продукта:  1261-01
  • SKU: 08.0041
  • ISBN: 978-619-152-371-9
  • Виж откъс:

11.20 лв.  14.00 лв.
  • Без данък: 10.27 лв.
   


Доставка

До офис на куриер 4,00 лв.

До личен адрес 6,00 лв.

Провери своята поръчка

Обади ни се: 0888 465 635

Е-книги

За да изтеглите и четете е-книги от сайта на "Изток-Запад", се нуждаете от програмата Adobe Digital Editions, както и от регистрация в сайта на Adobe.

Електронните книги в нашия сайт не са съвместими с Kindle устройства и не подлежат на конвертиране.

Повече информация за е-книгите на „Изток-Запад“

Описание

В „Защо обичта е важна“ психотерапевтката Сю Герхард обяснява как привързаността изпълнява решаваща роля за развитието в началните етапи от живота, как най-ранните взаимоотношения между бебето и неговите родители имат дълготрайни и сериозни последици.

 

Като разглежда биологическите и психологическите механизми, посредством които тези отношения моделират нервната система на бебето, Сю Герхард показва как развитието на мозъка предопределя бъдещото емоционално щастие на човека. Обект на нейния детайлен анализ са конкретни ранни „пътища“, които могат да окажат влияние върху начина, по който реагираме на стреса и могат да допринесат за развитието в зряла възраст на проб­леми като анорексия, алкохолна или наркотична зависимост и антисоциално поведение.

 

„Защо обичта е важна“ е увлекателна и достъпно написана интерпретация на най-съвременните открития в неврологията, психологията, психоанализата и биохимията, представляваща интерес както за професионалистите, така и за родителите, които искат да осъществят по-пълноценна и благотворна връзка с децата си.

За автора

Сю Герхард

Сю Герхард

Сю Герхард (Дърбан, 1953) е британски психоаналитик, който работи в частната практика от 1997 г. насам.Тя е родена в Южна Африка, но е израснала в Англия. Образована е в Нюнам колидж и в Кеймбриджския... Виж повече

Свързани книги

Чудните седмици
-20%
ТОП

27.92 лв. 34.90 лв. Без данък: 25.61 лв.

Тагове: Взаимоотношения, Родителство и възпитание, Психотерапия, Педагогика

Спецификация
Година 20-02-2014
Превод от английски език: Румяна Автанска
Страници 272
Размери 140/215 мм
Тегло 0.45 кг
Подвързия Мека корица
Жанр Взаимоотношения, Родителство и възпитание, Психотерапия, Педагогика

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив
Защитен код

Записване за бюлетин
При записване се съгласявате с обработката на личните ви данни единствено за маркетингови цели. Повече на Политика за защита на личните данни.

На фокус

Историята на тригодишното околосветско пътешествие на известния мореплавател Фернандо Магелан, разказана както никога досега

12/06/2025

Обикновено гледаме на Магелан през силно романтизирания му образ; макар основанията за това да са безспорни, авторъ..

Най-търсените заглавия от Пролетния панаир на книгата 2025 г.

06/06/2025

Пролетният панаир на книгата мина като вихър от идеи, истории и вдъхновение. Вие, приятели, бяхте като детективи ..

Йоко Тавада – „пратеникът“ на съвременната японска литература (интервю)

17/05/2025

Една от най-големите звезди в съвременната японска литература – Йоко Тавада – най-накрая е достъпна и на български..

Валери Перен: „Чрез книгите си се опитвам да внеса светлина“ (интервю)

14/05/2025

Вие сте един от най-четените автори във Франция и Италия и печелите все повече сърца на читатели в България. Как си..