Вълната е морето

До края на промоцията остава:
-20%
ТОП
  • Вилигис Йегер
  • Автор:  Вилигис Йегер
  • Година: 04-04-2011
  • Превод от немски: Жана Ценова
  • Наличност:  В наличност
  • Код на продукта:  699-01
  • SKU: 03.0045
  • ISBN: 978-954-321-842-4
  • Виж откъс:

9.60 лв. (€4.91)  12.00 лв. (€6.14)
  • Без данък: 8.81 лв. (€4.50)
   


Доставка

До офис на куриер 4,00 лв.

До личен адрес 6,00 лв.

Провери своята поръчка

Обади ни се: 0888 465 635

Е-книги

За да изтеглите и четете е-книги от сайта на "Изток-Запад", се нуждаете от програмата Adobe Digital Editions, както и от регистрация в сайта на Adobe.

Електронните книги в нашия сайт не са съвместими с Kindle устройства и не подлежат на конвертиране.

Повече информация за е-книгите на „Изток-Запад“

Описание

От детството си търся отговори на действителните въпроси на живота: защо живея? Какъв е смисълът на тези шестдесет, седемдесет, може би и осемдесет години живот на тази планета, представляваща абсолютно незначителна прашинка в периферията на една огромна вселена? В източните духовни пътища открих дълбочината на духовност, която е абсолютно равностойна на християнската мистика. Смятам, че в мистиката на Изтока и Запада открих действителните отговори на въпроса за смисъла на живота. Понякога ми се струва, че мистиката е спасението на теологията. В будизма и индуизма не познават църква, която да предписва на хората в какво да вярват. Религията се обновява отново и отново от опита на мъдреците и мистиците. Естествено, и в източните религии съществуват най-различни нюанси във верските представи и религиозните практики. Но там знаят със сигурност, че в крайна сметка само преживяването на действителността може да бъде целта, че религията е израсла от мистичното преживяване на мъдри хора; поне аз така разбирам откровението.

- Вилигис Йегер

 

 

 

За автора

Вилигис Йегер

Вилигис Йегер

Вилигис Йегер (1925) е един от най-значимите духовни учители на нашето време. Дълбоко свързан с мистично-съзерцателната традиция на западноевропейското християнство, той преминава през дванадесетгодиш... Виж повече

Тагове: Източна мъдрост и философия, Източна философия, Пътят към щастието

Спецификация
Година 04-04-2011
Превод от немски: Жана Ценова
Страници 216
Размери 140/215 мм
Тегло 0.282 кг
Подвързия Мека корица
Жанр Източна мъдрост и философия, Източна философия, Пътят към щастието

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив
Защитен код

Записване за бюлетин
При записване се съгласявате с обработката на личните ви данни единствено за маркетингови цели. Повече на Политика за защита на личните данни.

На фокус

Историята на тригодишното околосветско пътешествие на известния мореплавател Фернандо Магелан, разказана както никога досега

12/06/2025

Обикновено гледаме на Магелан през силно романтизирания му образ; макар основанията за това да са безспорни, авторъ..

Най-търсените заглавия от Пролетния панаир на книгата 2025 г.

06/06/2025

Пролетният панаир на книгата мина като вихър от идеи, истории и вдъхновение. Вие, приятели, бяхте като детективи ..

Йоко Тавада – „пратеникът“ на съвременната японска литература (интервю)

17/05/2025

Една от най-големите звезди в съвременната японска литература – Йоко Тавада – най-накрая е достъпна и на български..

Валери Перен: „Чрез книгите си се опитвам да внеса светлина“ (интервю)

14/05/2025

Вие сте един от най-четените автори във Франция и Италия и печелите все повече сърца на читатели в България. Как си..