Ивайло Дончев представя книгата си „Пътят от Каракол”

В ерата на курираното за външна консумация пътуване, Ивайло Дончев се отправя на аналогова одисея, която го отвежда до някои от най-забутаните краища на планетата. След повече от петстотин дни на път, изминати над 150 000 километра и повече от година, прекарана в писане, се ражда първата му книга.
Тя е повече от хрониката на едно приключение. Джунглите, пясъците, високите хиляди метри върхове, милионните градове и многовековните руини на изчезнали цивилизации са фона, върху който нишката на разказа нанизва философия, история, религия и политика. Авторовият поглед е насочен навън – към света, но и навътре – към себе си. Със самоирония, натурализъм и честност, той рисува психологически пейзаж, съдържащ голяма част от спектъра на човешкото преживяване: острата болка и върховете на еуфорията; неизкоренимата тъга и благодарността към живота.
„Пътят от Каракол” е книга, чийто замисъл отива отвъд мащабите на конкретното пътуване във физическата действителност и артистичната изява. Приходите, които реализира от нея и от предстоящите си изложби, авторът ще дари на сдружение „Операция: Плюшено Мече” – организация, чиято дейност е насочена към деца и младежи, които не могат да развиват талантите си поради неравностойно икономическо положение.
11 юни (четвъртък) 2026 г., 18:30 ч.
prostranstvoto, ул. „Шейново“ 7, София
Вход: свободен.
*При възможност, заповядайте в 18 ч., когато ще започне продажбата и подписването на книги. Събитието няма да започне с четвърт час по-късно напук старата българска традиция.
Свързани продукти
Коментари

