Милен Миланов: Градината с криновете

До края на промоцията остава:
-20%
ТОП

24.00 лв.  30.00 лв.
  • Без данък: 22.02 лв.
   


Доставка

До офис на куриер 4,00 лв.

До личен адрес 6,00 лв.

Провери своята поръчка

Обади ни се: 0888 465 635

Е-книги

За да изтеглите и четете е-книги от сайта на "Изток-Запад", се нуждаете от програмата Adobe Digital Editions, както и от регистрация в сайта на Adobe.

Електронните книги в нашия сайт не са съвместими с Kindle устройства и не подлежат на конвертиране.

Повече информация за е-книгите на „Изток-Запад“

Описание

Присъствието на Милен Миланов в българската култура може да се обобщи с две думи: работа и отговорност. Методичната му съпротива срещу посредствеността, най-вече в перспективата на новия български театър и неговата история, въведе корекция в структурата на тази перспектива и формата на театралната история. Акцентът пада върху създаването на памет – при неутрализиране на натиска, упражняван от злободневното и конюнктурното. Влизането в историята, както го изповядва и практикува Милен Миланов, се основава върху безостатъчно дискредитиране на херостратовския комплекс. Действителното встъпване в нея е съзиданието – съзиждането на храма. „Другото е вятър“, настоява той.

Георги Каприев


В книгите за хора на театъра често пъти театралността бива засилена: както в споделеното от „главния герой“, така и в отраженията в приятелските очи. Друго усещане оставя тази книга. Талантливото сценично присъствие и емоционалните отгласи са неотделими от мисълта за българския театър – напрегната, загрижена, насочена в различни посоки... В това отношение книгата оглежда Милен Миланов „вярно с оригинала“ и в убедителна цялост. Доколкото, разбира се, това е възможно при един питащ и питащ се, немирясващ и изненадващ човек. Ценно е написаното, скъпо ми е непрочетеното у Милен. И в двата случая следва продължение.

Юрий Дачев


За автора

Георги Каприев, Юрий Дачев (съставители)

Свързани книги

1/2 живот. Седмо издание
1/2 живот. Седмо издание-foto2
1/2 живот. Седмо издание-foto3
-20%
ТОП

16.00 лв. 20.00 лв. Без данък: 14.68 лв.

Работата на актьора. Том 1
-20%
ТОП

23.20 лв. 29.00 лв. Без данък: 21.29 лв.

Хамлет | Hamlet | двуезично издание
-20%
ТОП

23.92 лв. 29.90 лв. Без данък: 21.94 лв.

Работата на актьора. Том 2
-20%
ТОП

19.20 лв. 24.00 лв. Без данък: 17.62 лв.

Ромео и Жулиета
-20%
ТОП

15.20 лв. 19.00 лв. Без данък: 13.95 лв.

В сянката на Акропола
-20%
ТОП

14.40 лв. 18.00 лв. Без данък: 13.21 лв.

Билет за връщане
-20%
ТОП

15.92 лв. 19.90 лв. Без данък: 14.61 лв.

Тагове: Български автори, Биографии и автобиографии, Хора на изкуството

Спецификация
Година 25-10-2021
Страници 368
Размери 140/215 мм
Тегло 0.600 кг
Подвързия Твърда корица
Жанр Български автори, Биографии и автобиографии, Хора на изкуството

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив
Защитен код

Записване за бюлетин
При записване се съгласявате с обработката на личните ви данни единствено за маркетингови цели. Повече на Политика за защита на личните данни.

На фокус

Историята на тригодишното околосветско пътешествие на известния мореплавател Фернандо Магелан, разказана както никога досега

12/06/2025

Обикновено гледаме на Магелан през силно романтизирания му образ; макар основанията за това да са безспорни, авторъ..

Най-търсените заглавия от Пролетния панаир на книгата 2025 г.

06/06/2025

Пролетният панаир на книгата мина като вихър от идеи, истории и вдъхновение. Вие, приятели, бяхте като детективи ..

Йоко Тавада – „пратеникът“ на съвременната японска литература (интервю)

17/05/2025

Една от най-големите звезди в съвременната японска литература – Йоко Тавада – най-накрая е достъпна и на български..

Валери Перен: „Чрез книгите си се опитвам да внеса светлина“ (интервю)

14/05/2025

Вие сте един от най-четените автори във Франция и Италия и печелите все повече сърца на читатели в България. Как си..