Добре дошли в обновения сайт на „Изток-Запад“ – качествени книги, знание и вдъхновение на едно място!
Учебник по китайски език. Втора част + CD

Учебник по китайски език. Втора част + CD

Промо -20%
  • 22.50€ / 44.00 лв.
  • 18.00€ / 35.20 лв.

Кампания „Разлисти света“: Само този месец получавате 20% отстъпка от цената на всички книги.

Добави продукти и се възползвай от промоцията.

Код на продукта:
2546-01
ISBN
978-619-01-0661-6
SKU
20.0043
Година
27-08-2020
Превод
, редакция и адаптация на български език: Антония Цанкова, Евелина Хайн, Хъ Дзюлин
Страници
192
Размери
218/276 мм
Тегло
0.639 кг
Подвързия
Мека корица
Жанр
Китай, Речници и самоучители, Учебници

Колектив изд. Макмилан

„Да открием Китай“ 2 е второ ниво от начален курс по китайски език, предназначен за изучаване на езика от българи. Курсът е адаптиран на основата на утвърдената серия учебни пособия Discover China, издадена от Macmillan и FLTRP. Учебното пособие надгражда езиковите знания и методическата структура на първата част. Включва материали за усвояване на необходимата граматика и лексикален запас, приложими към широк кръг от житейски ситуации. Ще се отправим на пътешествие в Китай, за да разгледаме Теракотената армия в Сиан, да опитаме автентичната съчуанска кухня в Чънду, да открием нови приятели и да обогатим езиковия си запас и знания за Китай. Ще научим как да се справяме в реални ситуации при организиране на пътуване, избор на маршрут, транспорт, място за настаняване, резервиране и закупуване на билети, отсядане в хотел, поръчка в ресторант, разглеждане на забележителности, посещение при лекар и др. 

Програмата на учебника в преподаването на лексикалния и граматичния материал е предназначена да покрие Ниво 2 от Стандартизирания международен изпит за владеене на китайски език HSK (汉语水平考试 Hanyu Shuiping Kaoshi), което отговаря на Ниво А2 от Общоевропейската езикова рамка. 


Основни характеристики

• Тематично ориентирано съдържание в реален езиков контекст. 

• Комуникативен подход, развиващ умения за естествено общуване на китайски език.

• Индуктивно преподаване на граматиката, стимулиращо самостоятелно извеждане на езиковите правила чрез откриване на модели и закономерности. 

• Допълнителен граматичен справочник с подробни и достъпни обяснения на граматичните правила.

• Ефективни, интегрирани упражнения по писане чрез групиране на йероглифите по общи смислови елементи (ключове). 

• Поглед към китайската култура - с цветни илюстрации и любопитни факти рубриката „Кът за култура“ ще ни запознае с многообразието на китайската култура. 

• опълнителни упражнения за работа по двойки към всеки раздел. 

• Онлайн ресурси със свободен достъп



Все още няма отзиви. Бъдете първи и напишете какво мислите за този продукт.