Добре дошли в обновения сайт на „Изток-Запад“ – качествени книги, знание и вдъхновение на едно място!
Смъртта на парите

Смъртта на парите

Промо -20%
  • 11.25€ / 22.00 лв.
  • 9.00€ / 17.60 лв.

Кампания „Разлисти света“: Само този месец получавате 20% отстъпка от цената на всички книги.

Добави продукти и се възползвай от промоцията.

Код на продукта:
1741-01
ISBN
978-619-152-835-6
SKU
18.0181
Година
18-04-2016
Превод
от английски: Мария Кондакова
Страници
440
Размери
140/215 мм
Тегло
0.54 кг
Подвързия
Мека корица
Жанр
Банкова система и финанси, Икономика, Капитали

Джеймс Рикардс

Джеймс Рикардс

Джеймс Рикардс е автор на книгите „Смъртта на парите“ (2016) и „Пътят към разрухата“ (2017), бестселъри на „Ню Йорк Таймс“, преведени на над 16 езика. Най-новата му книга „След кризата“ (2020) става национален бестселър в Съединените щати и на „Уолстрийт Джърнъл“. Той е редактор на бюлетина „Стратеджик Интелиджънс“ и директор на „Джеймс Рикардс Проджект“, изследващ сложната динамика на геополитика…

Виж повече

Световната финансова система изживява тежки времена, твърди Джеймс Рикардс. Основният стълб, на който се крепят глобалните финанси - щатският долар, - е на път да се компрометира заради политиката на американските финансови институции. Рикардс разкрива премълчаваните слабости на световното финансово устройство, неговите уязвими места и заплашващите го рискове, но предлага и идеи за предотвратяване на криза, която би имала опустошителен ефект. Това е книга, която не само изобличава, но и набелязва спасителните пътища на здравия разум, по които все още може да се поеме.

Проблемът е, че днес парите и богатството са напълно разграничени понятия; парите са станали нещо ефимерно и илюзорно и не е изключено да колабират. Отгоре на това големите играчи в света на финансите постоянно променят правилата, по които работят с нашите пари, в своя изгода - следователно на наш гръб.

Най-тежко засегнати от евентуална криза ще бъдат именно малките инвеститори; книгата е отличен пътеводител за всеки, който иска да осигури своето бъдеще.

„Смъртта на парите“ допринася изключителна стойност към днешния икономически климат.

- „Форбс“

Макар и черногледи, прогнозите на Рикардс са правилни - системата не се справя, а алчността и немарливостта на банковата и корпоративната система заплашват да сринат долара напълно!

- „Файнаншъл Таймс“

Изключително интересна и полезна книга... Забележителна!

- Кенет Дам, бивш заместник-секретар
на Хазната и съветник на трима президенти

Ивайпо Цанков 05.03.2023

Книгата е много добра, със сигурност си заслужава да се прочете.
Автора описва съществуващи методи за разкриване на терористични атаки като от 11 Септември , на база инвеститорска търговия с предварителна осведоменост. Спекулации на опционните пазари с "инсайдърска" информация.
Има доста интересни факти около икономическата стратегия на Китай.
Обяснява защо централните банки и правителствата се страхуват от дефлацията, и защо предпочитат инфлацията.
Каква е ролята на МВФ като световна централна банка , която емитира СПТ (специални права на тираж) - и какъв е потенциала да се превърнат в новата световна валута.
Ролята на ЗЛАТОТО, която уж ЦБ отричат, а в последните 10-15 години има явно и не толкова явно търсене и запасяване от тяхна страна. Защо неговата цена е една от най-манипулираните и умишлено се държи на умерено ниски цени.

Прочел съм и другите три книги на автора отпечатани на български език:
Препоръчвам ги и поздравявам издателствата им!
Предимства: лесно четима и разбираема, добър превод и редакция

Тип корица

Мека корица
9.00€ / 17.60 лв.
Твърда корица
11.04€ / 21.60 лв.