Средиземно море и Средиземноморският свят по времето на Филип II. Том II

До края на промоцията остава:
-20%
ТОП
  • Фернан Бродел
  • Автор:  Фернан Бродел
  • Година: 25-11-2019
  • Превод от френски: Веселина Илиева
  • Наличност:  Изчерпано
  • Код на продукта:  2366-01
  • SKU: 18.0256
  • ISBN: 978-619-01-0490-2
  • Виж откъс:

36.00 лв.  45.00 лв.
  • Без данък: 33.02 лв.
   


Доставка

До офис на куриер 4,00 лв.

До личен адрес 6,00 лв.

Провери своята поръчка

Обади ни се: 0888 465 635

Е-книги

За да изтеглите и четете е-книги от сайта на "Изток-Запад", се нуждаете от програмата Adobe Digital Editions, както и от регистрация в сайта на Adobe.

Електронните книги в нашия сайт не са съвместими с Kindle устройства и не подлежат на конвертиране.

Повече информация за е-книгите на „Изток-Запад“

Описание

Още първото издание на „Средиземно море и средиземноморският свят по времето на Филип II“ на Фернан Бродел привлича вниманието както на широката публика, така и на специалистите с оригиналността на историческия си метод.  Авторът обобщава опита на няколко поколения историци от различни страни, включително първите проучвания на школата „Анали“. Увлекателно както за специалисти, така и за просто интересуващи се от история представя значими исторически периоди, онагледявайки ги с конкретни събития. Интересен е цялостният му подход към изследването на региона, който по онова време за европейците се явява център на целия свят. Той надхвърля обичайните рамки и исторически стереотипи, като акцентира и върху влиянието на природните дадености.

Ф. Бродел очертава подробна картина на живота на средиземноморските общества в основните им аспекти: икономически, политически и цивилизационни. Той разглежда както стабилните социални структури, така и динамиката на различните процеси в тях.

Последната част на книгата е посветена на традиционната, главно политическа история от втората половина на XVI в. 

Написана ясно и достъпно, монографията на Бродел ще събуди интереса на широк кръг читатели.

За автора

Фернан Бродел

Фернан Бродел

Фернан Пол Бродел (1902–1985) е френски историк, лидер на т.нар. Школа „Анали“ след Втората световна война. Определян е като един от най-изтъкнатите историци на XX век. Работи по три големи проекта, в... Виж повече

Още от автора

Граматика на цивилизациите
-20%

Граматика на цивилизациите...

28.00 лв. 35.00 лв. Без данък: 25.69 лв.

Средиземно море и Средиземноморският свят по времето на Филип II. Том I
-20%

Средиземно море и Средиземноморският свя...

36.00 лв. 45.00 лв. Без данък: 33.02 лв.

Свързани книги

Пушки, вируси и стомана
-20%
ТОП

23.20 лв. 29.00 лв. Без данък: 21.29 лв.

Защо нациите се провалят
-20%
ТОП

26.40 лв. 33.00 лв. Без данък: 24.22 лв.

Светът преди вчера
-20%
ТОП

30.40 лв. 38.00 лв. Без данък: 27.89 лв.

В търсене на Константинопол
-20%
ТОП

36.00 лв. 45.00 лв. Без данък: 33.02 лв.

Произход на политическия ред
-20%
ТОП

30.40 лв. 38.00 лв. Без данък: 27.89 лв.

В полусенките на историята
-20%
ТОП

20.00 лв. 25.00 лв. Без данък: 18.35 лв.

Тагове: Античност, Антропология и археология, Праистория и еволюция

Спецификация
Година 25-11-2019
Превод от френски: Веселина Илиева
Страници 944
Размери 140/215 мм
Тегло 1.100 кг
Подвързия Твърда корица
Жанр Античност, Антропология и археология, Праистория и еволюция

Този продукт няма отзиви.

Напишете отзив
Защитен код

Записване за бюлетин
При записване се съгласявате с обработката на личните ви данни единствено за маркетингови цели. Повече на Политика за защита на личните данни.

На фокус

Историята на тригодишното околосветско пътешествие на известния мореплавател Фернандо Магелан, разказана както никога досега

12/06/2025

Обикновено гледаме на Магелан през силно романтизирания му образ; макар основанията за това да са безспорни, авторъ..

Най-търсените заглавия от Пролетния панаир на книгата 2025 г.

06/06/2025

Пролетният панаир на книгата мина като вихър от идеи, истории и вдъхновение. Вие, приятели, бяхте като детективи ..

Йоко Тавада – „пратеникът“ на съвременната японска литература (интервю)

17/05/2025

Една от най-големите звезди в съвременната японска литература – Йоко Тавада – най-накрая е достъпна и на български..

Валери Перен: „Чрез книгите си се опитвам да внеса светлина“ (интервю)

14/05/2025

Вие сте един от най-четените автори във Франция и Италия и печелите все повече сърца на читатели в България. Как си..